Haberleşme Yazılımları

İşletmenizde kullanılan makina ve cihazlar ile haberleşerek veri alma, raporlama ve yönetim yazılımlarıdır.


İHTİYAÇ DUYULAN YERLER
  • Üretim yapan her türlü işletme (Cam, Tekstil, Makina ...)
  • Ortam ölçümü takip edilen yerler (Isı, Nem ...)
  • Kalite ölçümü yapılan yerler (Hava, Toprak, Su ...)
  • Değer ve durum takibi yapan yerler (Radyasyon, Kapı, Enerji ...)

İHTİYAÇ SEBEBİ
Entegre

Daha çok üretim yapan firmalarda ihtiyaç duyulur. Firma ürettiği ürünün kalitesini, performansını üretim süreci sırasında takip etmek ister. Bunun sebebi ürün banttan çıkmadan fire ve hataları engellemektir. Bu noktada makinaların çalışma yüzdesi, üretim kalitesi hesaplanıp bir sonraki parti de önceden konumlanma sağlanabilir.

Dağıtık mimari ile hizmet sunan firmalar, farklı lokasyonlara kurdukları sistemlerini bir noktadan takip etme, izleme, raporlama, uyarı mekanizmaları ile bilgilendirme gibi ihtiyaçları olur. Proje içeriğine göre bu yazılımları müşteriye kullandırmaları gerekir. Kapsamlı projelerde müşteri lokasyonuna izleme odaları kurmaları gerekir.

Entegre

Haberleşme yazılımlarının olmazsa olmazı online izleme, raporlama, yönetme ve akıllı uyarı sistemleridir. Bu modüller, windows programları, internet programları ve mobil yazılımlar ile sağlanır.

Firma ve firmanın müşterileri, internet olan her türlü ortamdan istenirse kurulum yapılmadan, kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girip canlı izleme, raporlama yapabilmelidir.

Kritik veya önemli noktalarda, cihazları ile hizmet veren firmalarda, cihazların çalışmasının takibini yapmak kadar önemli olan diğer bir nokta da; ortamda veya lokasyonda oluşan ilgili negatif durumlarda sistemin bunu fark edip, alarm çalması, mail atması, sms atması, telefon araması yapması veya oluşturulan alarm kuralına göre sistemde bir aksiyon gerçekleştirmesidir.


SUNDUĞUMUZ HİZMET

Osoa olarak proje bazlı veya alt yüklenici olarak yaptığımız projeler ile birlikte gelen bir deneyime sahibiz.

Yazılımlarımız müşteriye ve projeye özel oluşturulmaktadır. Kullanılan cihaz ve makinaların haberleşme protokolleri desteği olduğu sürece teknolojisi ne olursa olsun bu hizmeti sunmaktayız.

İnternet tabanlı raporlama, dağıtık mimari sunucu yazılımları, mobil raporlama, kamera entegrasyonu, yönetim yazılımları, izleme odaları kurulumu gibi gerekli her türlü hizmeti sunabilmekteyiz.

Üniversite labrotuvarlarının uzaktan ısı ve nem takibi, radyasyon cihazlarının ölçülmesi raporlandırılması, tekstil sektöründe makinların izlenmesi, işletmlerin su kalitelerinin takibi, bakanlığa veri entegrasyonu, online bulut sunucularda raporlaması gibi bir çok projede programlarımız hali hazırda çalışmaktadır.